Uczniowie - kreatywni twórcy

Marta Niesiołowska:

 

Komiks jest świetnym narzędziem wspierającym edukację językową. Moi uczniowie ćwiczą struktury gramatyczne i leksykalne oraz funkcje językowe tworząc krótkie historyjki. 

 

Wypróbowałam wiele stron, na których można tworzyć komiksy, ale niestety większość z nich jest płatna lub ma ubogą ilość dostępnych grafik. Niektóre strony nie działały tak jak trzeba lub ich obsługa nie była łatwa. Sprawdził się za to serwis Make Beliefs Comix, który ma na plus to, że nie trzeba się logować i jest prosty w obsłudze.  Nawet małe dzieci mogą same tworzyć swoje komiksy.

 

Początki nie były jednak łatwe, bo nie działała u mnie funkcje drukowania i zapisywania komiksu w formie pliku graficznego. Ale udało mi się rozwiązać ten problem.

 

Zapraszam do obejrzenia mojego filmiku instruktażowego.

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Iwona Moczydłowska (Friday, 26 October 2018 10:16)

    Serwis Make Beliefs Comics oferuje nie tylko narzędzie do tworzenia komiksów. Warto rozejrzeć się dokładniej i przestudiować publikacje. Anglistom polecam odszukanie materiału, który można pobrać w formie pliku pdf "Something to write about: writing prompts for English language learners and literacy students".
    PS. Opcja drukowania komiksów działa.