24. October 2017
Jeden z egzaminacyjnych horrorów - rozprawka za i przeciw. Ale spokojnie, wszystko jest pod kontrolą. Przygotowanie do tego zadania, i tym razem może odbywać się za pomocą technologii. Nie mam tu jednak na myśli odbiorników czy telefonów komórkowych tylko wcześniejsze ćwiczenie umiejętności argumentowania za pomocą aplikacji Web 2.0.
15. September 2017
Nietrudno jest popełnić błąd nadmiaru jednokierunkowej komunikacji na lekcji. Nauczyciel robi wszystko co możliwe, aby przekazać wiedzę. Jest bardzo aktywny i liczy, że uczniowie będą tak samo zaangażowani, jak i on. A rezultat zwykle jest odwrotny. (fot. FreePik)
08. September 2017
AnswerGarden, inaczej "ogródek" jest jedną z moich ulubionych form zbierania różnych informacji zwrotnych, pomysłów czy po prostu słownictwa. Ta prosta aplikacja pozwala uzyskać w bardzo szybkim czasie zwięzłe odpowiedzi na pytania.
17. August 2017
Lekcja gramatyki wcale nie musi być nudna i oderwana od życia, zwłaszcza jeśli będzie odwrócona i zrealizowana z wykorzystaniem TIK.
11. August 2017
Wszędobylskie kody QR są jak przyprawy, dzięki który potrawy smakują lepiej. Trzeba jednak wiedzieć do czego i kiedy je używać, a już nadmiar na pewno będzie szkodliwy. W szkole stały się narzędziem zmieniającym nauczanie na bardziej nowoczesne, wpisujące się w oczekiwania i potrzeby uczniów XXI wieku.
24. July 2017
Uczniowie nie lubią sprawdzianów, ale muszę przyznać, że i dla mnie testowanie jest mordęgą. Nawet jeśli wybiorę gotowy sprawdzian, to muszę go ocenić. A to wymaga czasu, uwagi i cierpliwości. Jestem nauczycielem proekologicznym, więc nie chcę marnować ani czasu, ani papieru.
28. June 2017
Nauczyciel języka obcego stoi przed wyzwaniem tworzenia warunków, w których każdy uczeń, jak najczęściej ma możliwość użycia języka docelowego i reagowania w sytuacjach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.
09. June 2017
Fiszki w nauce języka obcego to klasyk, nic więc dziwnego, że w dobie technologii informacyjnych wymyślono fiszki elektroniczne. Moi uczniowie najbardziej lubią Quizlet, który pomaga uczyć się słówek i testować swoją wiedzę. Jest atrakcyjnie, multimedialnie, a zdobywane punkty i możliwość bicia rekordów wpływa na zaangażowanie w naukę. 
26. May 2017
Komiks jest świetnym narzędziem wspierającym edukację językową. Moi uczniowie ćwiczą struktury gramatyczne i leksykalne oraz funkcje językowe tworząc krótkie historyjki. W tym przypadku sprawdza się serwis Make Beliefs Comix, który ma na plus to, że nie trzeba się logować i jest prosty w obsłudze. Nawet dzieci mogą same tworzyć swoje komiksy.
19. May 2017
W codziennej pracy z uczniami, do „zwykłych” lekcji, jak również realizacji projektów eTwinning używam wielu różnorodnych cyfrowych przyborów. Jednym z moich ulubionych narzędzi jest VoiceThread, serwis internetowy do prowadzenia asynchronicznych dyskusji. Właśnie tej aplikacji poświęcony jest mój film instruktażowy.

Show more